Degustatie "Contradicties" - vrijdag 16 januari 2026
Wanneer : vrijdag 16 januari om 20u
Waar : 't Molenhuis, Dorpsstraat 45, Molenstede (Diest)

Prijs :
€ 15 (leden), € 20 (niet-leden)

Vooraf inschrijven :
obad@telenet.be
Tijdens deze originele proeverij nemen we enkele bieren onder de loep die eigenlijk niet kunnen kloppen, omdat ze contradictorisch zijn.

In de bierwereld worden vaak adjectieven voor een stijl gezet, die op een of andere eigenschap wijzen. “
Session” wijst er bijvoorbeeld op dat het om een versie gaat die lager in alcohol is. “Imperial” duidt dan weer het tegenovergestelde aan en zegt dat dit een versie is die sterk is in alcohol.

En dan heb je de bierstijlen zelf. Een stout is een sterk bier. Een
session stout zou dus niet mogen bestaan. En toch... Zo hebben we ook een saison, die bedoeld was als veilige dorstlesser tijdens het werk op het veld. Een Imperial Saison is dus wel iets vreemd, of niet?

En zo hebben we nog gerijpt jong bier, een lage hoge gistingsbier, een zwart bleek bier, en meer van zulke grappen.

Om het helemaal bont te maken, hebben we ook
schijnbare contradicties, maar die strikt genomen eigenlijk geen contradicties zijn, hoewel onze perceptie van deze stijlen dat vandaag de dag wel van ons vraagt. Volgen jullie nog?

De eerste activiteit van ons negentiende werkingsjaar gaat dus over
tegenstrijdigheden. Of toch niet?
(flyer: klik hier)